Herhangi bir işyerinde çalışanların sağlığının korunması, olası meslek hastalıkların önüne geçilmesi ve gerekli tanı ile tedavilerin uygulanması için işyeri hekimi hizmeti gerçekleştirilmektedir. İş yerlerine sağlık hizmetinde bulunan profesyonel çalışanlar, işyeri hekimi olarak adlandırılmaktadır.

İş Yeri Hekimi Ne Yapar?

İş yerlerinde çeşitli alanlarda çalışan kişilerin sağlık durumlarının kontrolünden sorumlu olan işyeri hekimi, görevleri kapsamında bunları yerine getirmekle yükümlüdür:

İşyeri hekimi, bütün bu sorumlulukları gerçekleştirmek için kanunlara uygun olarak hareket eder. İşyeri hekimleri; az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olmak üzere üç farklı şekilde sınıflandırılmaktadır.

Az tehlikeli kapsamda yer alan işyerlerinde; her 2000 çalışan, tehlikeli işyerlerinde 1000 çalışana ve çok tehlikeli işyerlerinde

750 çalışana bir işyeri hekimi görevlendirmek zorunludur. İşyeri hekimleri, sorumlu olduğu her çalışana ayda en az bir kere zaman ayırmalıdır.

MNF Grup OSGB, işyeri hekimi hizmeti sunarak işyerinin ve çalışanların güvenli, sağlıklı koşullarda çalışması için profesyonel destek sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir